Urocze dywany dla dziewczynek

W pokojach bardzo aktywnych dziewczynek niewątpliwie musi znaleźć się ładny i praktyczny dywan. Bez względu, czy umieścimy go w centrum pokoi, czy w którymś boku – powinien być od stosownie dobrany do tego wnętrzach by stanowił w nim stylową ozdobę. Jak wybrać dywan dla dziewczynki i gdzie go kupić? 

Okrągłe dywany 

Bardzo często rodzice decydują się w pokojach dziecięcych na okrągłe, dość duże dywany. Takie modele najczęściej wybieramy w spokojnych, stonowanych kolorach. Gdy mamy pokój dziecka urządzony dość minimalistycznie – wówczas wybieramy na środek cienki, okrągły dywan dziewczęcy w kolorze piaskowym, białym lub beżowym. Przy tym kształcie dywanu wszelkie motywy ozdobne na nim nie są już mile widziane.

Ozdobniki 

Niektórzy rodzice oraz małe królewny chcą mieć wprost królewskie dywany. Wówczas wybieramy te w kształcie prostokąta lub kwadratu o dość duchy wymiarach, które posiadają dodatkowo różnorodne zdobienia. Najbardziej popularne są te z frędzlami umieszczonymi dookoła takiego dywanu lub tylko na jego rogach. Jest to bardzo ciekawe i gustowne połączenie, które sprawia, że pokój od razu wygląda bardziej ciepło i klimatycznie. 

Włochate dywany 

Rodzice kupując takie włochate dywany myślą, iż będą one przyjemne dla dzieci. Niestety te bardzo puszyste dywaniki kompletnej nie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Po pierwsze – pod wpływem częstego korzystania z nich, frędzle się odrywają i gubią, a po drugie – pośród nich często gubią się małe elementy zabawek, co bardzo nie podoba się dzieciom. Ten model zdecydowanie odradzamy. 

Wzorzyste dywany 

Bardziej stonowane pokoje, urządzone w pokój minimalistyczny i delikatny można udekorować dość mocnym akcentem w postaci takiego wzorzystego, mocnego dywanu. Jest on zazwyczaj dość cienki, antypoślizgowy i zawiera na sobie ciekawe motywy bajkowe, zwierzęce lub typowo dziewczęce. W przypadku takich dywanów warto postawić na żywe, mocne kolory. Róż, fiolet, czerwień, niebieski będą odpowiednie przy jednych meblach, stonowanych lampach i jednolitych dekoracjach.